Popełniać błędy jest rzeczą ludzką. Jednak w tak ważnym dniu, jakim jest dzień Waszego ślubu tych pomyłek powinno nie być. Planując to wydarzenie powinniście mieć świadomość o możliwych błędach.  Poniżej przedstawimy te najczęściej popełniane. Mamy nadzieję ,że nasze rady okażą się pomocne i sprawią, że ten dzień będzie idealny.

Błędy popełniane przed ślubem przez kobiety.

Błędem popełnianym przez kobiety jest eksperymentowanie ze swoim wyglądem tuż przed ślubem. Chcą one wyglądać inaczej niż zwykle.  Często efekt jest odwrotny od zamierzonego. Panie nadmiernie korzystają z solarium, by nie wyglądać blado. Jednak nadmiar  sztucznej opalenizny nie wygląda ładnie.  Tak samo jest z przesadnym makijażem czy fryzurą. Zbyt ciemny podkład, cienie do oczu. Makijaż obejmujący tylko twarz a nie również szyję i dekolt. To często popełniane błędy. Przed dniem ślubu warto wykonać próbną fryzurę i makijaż. To pozwoli na obmyślenie ewentualnych poprawek, by uniknąć wymienionych wcześniej błędów. Panna Młoda powinna wyglądać delikatnie i kobieco.

Podstawowym błędem popełnianym przez Panie Młode jest wybór nieodpowiedniego stroju oraz obuwia. Suknia ślubna powinna być olśniewająco piękna- to oczywiste. Jednak powinna również być wygodna. Co to za zabawa podczas własnego wesele, gdy kreacja obciera ciało i jest niewygodna. Każda kobieta powinna mieć na uwadze to, aby jej strój nie był zbyt ciężki. Nie powinien krępować ruchów. Tak samo ważny jest wybór obuwia. Często panie kupują buty pod wpływem emocji, ponieważ bardzo im się podobają. To, że w danym sklepie nie ma konkretnego rozmiaru nie ma dla nich znaczenia. To bardzo poważny błąd. Obuwie nie powinno obcierać, być zbyt małe czy duże. Powinno być wygodne, by Panna Młoda mogła tańczyć i bawić się do samego rana.

Błędy przed ślubem c.d.

Brak punktualności jest poważnym problemem. Każdy spóźnialski powinien zachować punktualność w dniu swojego ślubu. Lepiej być nawet chwilkę wcześniej na miejscu. Spóźnienie oznacza brak szacunku dla gości, jak i osoby udzielającej ślubu. Spóźnienie do kościoła czy USC powoduje opóźnienie w przybyciu na salę weselną. A to spowoduje wystygnięcie potraw przygotowanych przez kucharzy na wcześniej zaplanowaną godzinę.

Warto dokładnie przemyśleć usadzenie gości, przygotowując wizytówki. Błędem często popełnianym jest brak przemyśleń co do tego. Trzeba pamiętać o panujących sporach wśród gości i uniknąć posadzenia obok siebie skłóconych osób. Ważne jest by miejsca obok siebie zajmowały osoby o bliskich relacjach czy w podobnym przedziale wiekowym.

Zdarza się, że Pary Młode popełniają błąd, jakim jest brak czasu dla gości weselnych. Gospodarze powinni każdemu poświęcić choć chwilkę czasu. W końcu to dla nich wszyscy weselnicy zjawili się tego dnia. Młodzi powinni każdemu podziękować za przybycie. Dobrym sposobem na wyrażenie tego jest wręczenia drobnych upominków, ustawionych przy każdym talerzyku na stole. Na koniec miłym gestem będzie wręczenie alkoholu lub ciasta weselnego.