Organizacja ślubu i wesela to nie lada wyzwanie. Wiele Par Młodych nie wie, jak się do tego zabrać i odkłada to na ostatnią chwilę. Jednak nie jest to dobre rozwiązanie. Przygotowania najlepiej rozpocząć jak najwcześniej. Pozwoli to na uniknięcie niechcianych niespodzianek po drodze. Przygotowaliśmy kilka najważniejszych punktów, od których należy rozpocząć organizację.

  1. Zaplanowanie budżetu weselnego.

To podstawa. Dzięki temu wiadomo, w jakich kategoriach cenowych można szukać i dokonywać wyboru m.in. sali, zespołu , cateringu czy usług wideofilmowania i fotografa. Organizacja ślubu i wesela nie ma sensu, jeżeli nie ustalimy budżetu.

  1. Wybór odpowiedniej Sali weselnej

organizacja slubu i weselaMiejsce wesela powinno być dostosowane do liczby zaproszonych gości. Jeśli jest ich dużo, sala powinna być przestronna. Tak, by każdy czuł się swobodnie i nieskrępowany. Gdy goście są z odległych miejscowości mile widziany jest budynek z salą weselną oraz z wyznaczonym miejscem noclegowym. Jeżeli natomiast planujecie przyjęcie weselne dla mniejszej liczby osób sala nie musi być tak duża, gdyż wtedy pojawi się efekt pustki. Bardzo ważne jest, by sala była estetycznie ładna. Organizacja ślubu i wesela zaczyna się najczęściej od wyboru sali weselnej. Będzie to widoczne na filmie zmontowanym przez kamerzystę.

 

  1. Wybór cateringu

Organizacja ślubu i wesela  bez wyboru cateringu? Porozmawiajcie wcześniej ze sobą nawzajem oraz z rodzicami o menu, jakie planujecie na tę uroczystość. Czy mają to być potrawy typowe dla polskiej kultury czy coś innowacyjnego. Dzięki temu łatwiejszy będzie wybór firmy zapewniającej catering. Bardzo ważne jest by jedzenia nie było za mało. Na tym nie należy oszczędzać. Wiadomo, że goście tańcząc i bawiąc się tracą masę energii i potrzebują uzupełnić braki. W tym pomoże pyszne i sycące jedzenie.

  1. Wybór zespołu weselnego

Ten powinien umieć zabawić gości. Nikt nie chce, żeby zaproszeni się nudzili. Warto zatem skorzystać z usług zespołu polecanego przez osoby z bliskiego otoczenia. Dobrym pomysłem jest także wcześniejsze spotkanie z kilkoma zespołami i porównanie ich ofert, zapoznanie się z materiałem muzycznym oraz zabawami, który proponują. Kolejna kwestia podczas organizacji ślubu i wesela

  1. Wybór kamerzysty i fotografa

Bardzo ważne jest korzystanie z usług profesjonalnych firm, takich jak nasza. Film z wesela czy zdjęcia są pamiątką na całe życie. Muszą być zatem stworzone przez kompetentnych ludzi. Powinny być wykonane z indywidualnym podejściem. Wcześniej warto obejrzeć udostępniane w sieci materiały. Ważna jest cena i zakres usług wchodzących w jej skład. Nawet najlepsza organizacja ślubu i wesela bez odpowiedniego uwiecznienia przez kamerzystę nie będzie na tyle istotna skoro nie będziemy mieć możliwości przypomnienia tego pięknego dnia.


Mamy nadzieję, że te rady się przydadzą i pomogą wielu Parom Młodym dobrze zorganizować ten ważny dzień, tak by stał się niezapomnianym przeżyciem. My pragniemy być częścią tego wydarzenia i uczestniczyć w nim. Oferujemy pomoc z zakresu wideofilmowania i zapewniamy fachowe podejście.