Organizacja ślubu i wesela, jak organizacja każdej imprezy, wiąże się z poniesieniem kosztów. Wiele Par Młodych wcześniej planuje sobie budżet. Młodzi ustalają jaką część środków finansowych są w stanie przeznaczyć na konkretny cel. Jest to bardzo dobre rozwiązanie. W tej części postaramy się przybliżyć koszt wesela, tak by ułatwić Wam tworzenie budżetu.

Koszt Wesela – Sala i catering.

Największy wydatek to ten poniesiony na wynajem sali weselnej wraz z cateringiem. Jest uzależniony od liczby gości, lokalizacji, powierzchni, wystroju itp. Jeżeli w planach jest wystawne wesele w nietuzinkowym miejscu (np. dworek), przepełnione luksusem i bogatymi dekoracjami należy liczyć się z dużo wyższymi cenami, niż w przypadku skromniejszej restauracji. Koszt wynajmu restauracji oscyluje wokół kwoty 3000 zł. Natomiast cena „za talerzyk” wynosi od 140 do 350 zł.

koszt wesela

Obrączki Ślubne.

Kolejnym bardzo ważnym wydatkiem jest zakup obrączek. Wybór kruszców oraz wzorów jest ogromny. Obrączki można kupić za najniższą cenę 500 zł.

Zaproszenia Ślubne.

Przed ślubem warto zadbać o dobór odpowiednich zaproszeń. Powinny pasować do charakteru imprezy. Wiele firm oferuje możliwość własnego skomponowania zaproszeń. Ceny wynoszą od 1,20 do 10 zł.

Koszt Wesela – Samochód do ślubu.

W budżecie należy ustalić cenę, jaką możecie przeznaczyć na pojazd ślubny. Cena za luksusowy samochód osobowy wraz z dekoracją wynosi ok. 1000 zł. Jeszcze raz tyle kosztuje wynajem limuzyny czy zabytkowego auta.

Wygląd Młodej Pary – Koszt Wesela.

Teraz omówimy wydatki, czy też koszt wesela związane z wyglądem. Każda Panna Młoda chce w takiej chwili wyglądać i czuć się jak najpiękniejsza kobieta na Ziemi. Na jej wygląd składa się przede wszystkim suknia ślubna. Można wybrać kreację w salonie, wypożyczyć lub zaprojektować własną i zlecić uszycie dobrej krawcowej. Wybór konkretnej opcji jest sprawą indywidualną.

Cena sukni ślubnej zależy od ilości, rodzaju wykorzystanego materiału i zaczyna się od 900 zł. Ta sama cena jest dolną granicą kosztu, jaki ponosi Pan Młody na swój strój. Do sukni musi pasować bukiet ślubny. Ważne jest, by był dobrze dobrany kolorystycznie. Kosztuje on ok. 150-250 zł.

Kolejnym elementem składowym wyglądu jest makijaż. W taki dzień kobieta powinna wyglądać naturalnie i romantycznie. Makijaż nie ma na celu maskowania, lecz uwydatnianie piękna. Warto o tym pamiętać. Dobrym pomysłem jest również wykonanie makijażu próbnego. Cena w tym przypadku wynosi od 100 do 300 zł. Zwieńczeniem całości jest fryzura. W dużej mierze zależy ona od długości oraz kondycji włosów. Ważne też jest, aby nie była zbyt przesadzona. Wiele salonów fryzjerskich oferuje wykonanie fryzury próbnej w celu omówienia szczegółów z nią związanych. Cena takiej usługi rozpoczyna się od ok. 100 a kończy na ok. 400 zł.

Wideofilmowanie a koszt wesela.

Wideofilmowanie również wiąże się z kosztem wyprawienia wesela. Ceny wahają się od 1000 zł do 10 000 zł. Wybór kamerzysty nie jest prosty lecz możesz przeczytać o tym w moim poradniku.