Świetna zabawa do białego rana podczas wesela zależy przede wszystkim od muzyki. Jest to bardzo ważne przy organizacji tej uroczystości. Każda Para Młoda pragnie, by dzień ich zaślubin był długo i miło wspominany przez gości a huczna zabawa trwała do samego rana. Dlatego warto poważnie podejść do wyboru repertuaru i odpowiednio wcześniej zabrać się do poszukiwania muzyków.

Przede wszystkim trzeba podjąć decyzję- wybieramy zespól czy DJ-a? Dawniej weselną zabawę prowadzili muzycy z zespołu. W dzisiejszych czasach wiele Par Młodych decyduje się na   Dj-a, ponieważ cena za świadczone usługi jest niższa.  Zabawa prowadzona przez DJ-a jest tak samo  udana.

Bardzo ważne jest dostosowanie rodzaju muzyki do przedziału wiekowego i upodobań gości. Powinno się stworzyć repertuar, przy którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jest pewien zbiór  utworów występujących na większości wesel. Są to piosenki tematycznie związane z miłością, małżeństwem, ślubem. Powinno się unikać piosenek o nieszczęśliwej miłości oraz innych o negatywnych treściach, czy zbyt „ostrych” brzmieniach. Podczas rozmowy z muzykami  warto przekazać listę z utworami, które chcielibyście usłyszeć podczas imprezy.  Dobry zespół na pewno dostosuje się do Waszych oczekiwań.

Należy też poruszyć temat piosenki dla rodziców. Być może macie specjalną piosenkę, która Wam się z Nimi kojarzy i to ją chcecie zadedykować?

Tak samo ważny jest wybór piosenki na pierwszy taniec Młodej Pary. Często Młodzi wybierają utwory, które są ich ulubionymi. Pierwszy taniec jako Małżeństwo to bardzo ważny moment. Powinna temu towarzyszyć atmosfera romantyzmu. Podniosłość tej chwili zwiększa piosenka, kojarząca się Panu i Pani Młodej z ich Miłością.

Oczepiny i towarzyszące im zabawy weselne to charakterystyczny. Młodzi powinni wcześniej wybrać spośród wielu atrakcji  te, które najbardziej przypadły im do gustu. Popularne są takie jak np. : test zgodności, dziewczynka czy chłopiec, kuszenie Adama, zbieranie na wózek czy poznajmy się.

Z muzyką wiążą się również usługi firmy świadczącej usługę wideofilmowania. Tworząc film pamiątkowy z wesela montażysta wykorzystuje wiele utworów. Specjalnie na życzenie Młodych może on zamieścić na nagraniu piosenki przez nich wybrane. Warto wcześniej porozmawiać o takiej możliwości z wybranym przez nas studiem i przekazać listę z wybranymi utworami. Sprawi to, że ten film będzie jeszcze bardziej osobisty dla Młodej Pary.

Dolnoslaski Informator Slubny