Ważnym wydarzeniom w naszym życiu zawsze towarzyszy odrobina stresu. Jednak nie powinien on nas paraliżować i powodować lęku przed dniem ślubu. Ważne jest rozpoznanie tego, co wywołuje w nas obawę i spróbować pokonać wroga. Nikt nie chce, aby tak ważna chwila jaką są zaślubiny kojarzyła się z paraliżującymi nerwami.

przygotowania-do-slubuCzęsto zdarza się, że pary podczas przygotowań do ślubu kłócą się częściej niż dotąd. Związane to jest z różnymi wizjami tego dnia i oczekiwaniami wobec drugiej osoby. Takie sytuacje zwiększają stres. Warto zatem dużo wcześniej uzgodnić wszystkie detale i w przypadku nieporozumień, znaleźć kompromisowe wyjście. Nie należy uparcie tkwić przy swojej wersji. Wtedy przygotowania będą o wiele łatwiejsze i przede wszystkim- bezstresowe. Przecież najważniejsze jest to, że za chwilę połączycie się na zawsze z ukochana osobą, a nie np. to, jakim autem pojedziecie do ślubu.

Ważnym aspektem, często wywołującym podenerwowanie jest ślubny budżet. Warto wspólnie z rodzicami zaplanować kwotę, jaką Oni i Wy jesteście w stanie przeznaczyć. Wtedy można zaplanować wszystkie wydatki. Wyznaczając część środków z danej kwoty na nieprzewidziane koszty, zabezpieczycie się przed dodatkowym stresem. W razie nieplanowanych sytuacji będziecie mieć zaplecze finansowe.

 

Bardzo dobrym pomysłem jest sporządzenie notesu ślubnego, w którym zapisywać będziecie wszelakie pomysły. Należy sporządzić go odpowiednio wcześniej i zawsze mieć przy sobie. Wtedy w każdej chwili można zapisać w nim coś ważnego dotyczącego organizacji śluby czy wesela. Zmniejszy to obawę przed zapomnieniem o czymś ważnym.
Za przygotowania do ślubu należy zabrać się dużo wcześniej. Pośpiech wywołuje stres, a Wy nie chcecie aby Wam towarzyszył w tym dniu. Warto dużo wcześniej rozejrzeć się za salą weselną, DJem.

Ważne jest by w odpowiednim czasie znaleźć odpowiednie studio zajmujące się wideofilmowaniem. Warto wybrać sobie kilka firm, umówić się na spotkania w celu omówienia proponowanej oferty. Podczas spotkania należałoby obejrzeć przykładowe materiały nagrane wcześniej przez danego kamerzystę. Pozwoli to na zapoznanie się z estetyką studia i ułatwi wybór kamerzysty, który zrealizuje materiał, pozostający w pamięci na długo.