Obecnie tradycje ślubne, do których byliśmy przyzwyczajeni przez lata powoli zastępowane są przez nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na większą indywidualność osób, decydujących się na wstąpienie w związek małżeński. W ostatnich latach niezwykle popularne stały się wesela, które stanowią wielki krok w odejściu od tradycyjnych rozwiązań. Są to tak zwane wesela tematyczne, czyli zorganizowane w wybranej stylistyce.

Nie ma żadnych przeciwskazań, by zorganizować swoje wymarzone wesele w stylu greckim, amerykańskim czy też francuskim. Wszystko zależy od wyobraźni oraz fantazji pary młodej. Istnieją dwa podejścia w tym zakresie. Pierwsze zakłada, że tematyczny ślub ogranicza się do wybrania określonej dekoracji czy też strojów pary młodej. Natomiast drugi, bardziej odważny, polega na tym, że tematyczne wesele dotyczy wszystkich i wszystkiego. Dekoracje w sali weselnej, potrawy podawane gościom, zespół muzyczny czy też garderoba wszystkich gości musi zawierać określone elementy, które pozwolą na jasną identyfikację tematyki wesela.

Oczywiście goście muszą wyrazić zgodę na tego typu wesele, tak by nie czuli się w żadnym stopniu skrępowani czy też przymuszani do czegoś. Należy ich poinformować o danych planach znacznie wcześniej, tak by mogli takie wiadomości „przetrawić” i odpowiednio przygotować się do wesela tematycznego. Jeśli jednak para młoda podejdzie do tego z odpowiednim dystansem oraz humorem będzie mogła swobodnie zrealizować swoje marzenia o wybranym typie wesela, organizowanym w odejściu od tradycji.

NaTwojeWesele.pl – katalog firm