Ubiór panny młodej jest niezwykle ważnym elementem całej ceremonii ślubnej. Oprócz pięknej sukni ważne jest również to, co panna młoda posiada na głowie. Oczywiście najpopularniejszym zdobieniem głowy na ślubnym kobiercu jest welon, który wpisuje się w tradycję oraz historię polską. Coraz częściej zauważa się jednak zdania, które jasno stwierdzają, ze welony są nie tyle klasyczne, co lekko staromodne. Właśnie z tego powodu powszechne staje się królowanie na głowach panien młodych innych nakryć, takich jak wianki, kwiatki czy nawet kapelusze.

Niewinne wianki, które przepięknie prezentują się na włosach mogą jednak budzić sporo kontrowersji, a nawet śmieszności. Jest to spowodowane przede wszystkim faktem, iż wianki kojarzone są przede wszystkim z dziewicami, ponieważ były one zakładane tylko i wyłącznie przez panienki, który nie były tknięte przez żadnych mężczyzn. Obecnie ciężko jest trafić na kobietę, która zawiera związek małżeński, będąc dziewicą, dlatego też zapomina się o symbolice wianka i przeważają tutaj tylko i wyłącznie względy estetyczne oraz praktyczne.

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych welonów mogą być również kwiaty, które panny młode wpinają sobie we włosy. To bardzo ciekawe rozwiązanie, które doskonale prezentuje się podczas ceremonii ślubnej. Najczęściej jest tak, że kwiaty są takie same, jak wiązanka ślubna, dzięki czemu tworzą spójną całość. Stosowane są przede wszystkim świeże kwiaty, które można bardzo łatwo umieścić na włosach i fryzurach ślubnych. Głowa panny młodej może stać się doskonałym polem do tworzenia oryginalnych kompozycji kwiatowych.

Odważniejsze panny młode, które nie boją się nowych wyzwań mogą pójść jeszcze dalej i wybrać tiarę, diadem czy też kapelusz na uroczystość ślubną. Salony sukien oraz dodatków ślubnych są w stanie zaproponować naprawdę ciekawe rozwiązania, które z pewnością pozwolą poczuć się młodym małżonkom tak jak księżniczki, o czym z pewnością od zawsze marzyły. Warto więc zdecydować się na taką ozdobę na głowie, która najbardziej będą odpowiadać gustom oraz wygodzie panny młodej.